Komunikat nr 3

PT Wojewódzcy Organizatorzy
65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Mijają dwa tygodnie od poprzedniego komunikatu, uznaliśmy że pora odezwać się, by dać znak, że trwamy, troszczymy się o sprawę, planujemy – w rozmaitych wariantach – przyszłe działania. Oczywiście, jesteśmy w tym planowaniu mocno ograniczeni, bo przecież będziemy musieli dostosować się do nieznanych jeszcze rozporządzeń władz, do sytuacji w innych, najbardziej istotnych obszarach życia społecznego. Robimy jednak tyle, byśmy w stosownym momencie nie okazali się bezradni, nieprzygotowani do przemyślanych, szybkich postanowień. I w tym duchu kierujemy do Państwa dwie sprawy.

  1. Prośba, Serdecznie apelujemy o przesłanie do nas krótkiej informacji n. t. w jakim momencie w Waszym województwie był OKR w momencie wprowadzenia przez rząd stanu epidemii. Mamy cząstkowe dane (kilka województw), wynika z nich, że było bardzo rozmaicie; chcielibyśmy zrobić coś w rodzaju fotografii, uchwycić chwilę – by móc powiedzieć: Konkurs rozpoczął się. To naprawdę może być krótkie powiadomienie, ważny jest konkret.
  1. Informacja. Zarząd Główny TKT podjął decyzję o powołaniu Rady Regulacyjnej 65 OKR. To nie będzie tzw ciało dekoracyjne. Ma ona za zadanie obserwowanie rozwoju sytuacji, wymianę i analizowanie wiadomości (z zewnątrz i przekazywanych przez głównego organizatora), konsultowanie i zbiorowe ustanawianie istotnych postanowień w zakresie organizacji i programu 65 OKR. W skład Rady wchodzą: szefowie organizacyjni turniejów finałowych – Katarzyna Sygitowicz (Słupsk), Jan Jabłoński (Włocławek), Aleksandra Kowalewska (Ostrołęka), ze strony ZG TKT – prof. AT Lech Śliwonik i Jan Zdziarski oraz prof. Bożena Suchocka. Wszyscy są od lat zakorzenieni w Konkursie, znają wszystkie jego problemy, odpowiadają za ważne elementy, w tym za jego wizerunkową stronę .

*

Czekamy na kontakt z Waszej strony. Nasz kolejny komunikat planujemy wysłać po Świętach Wielkiej Nocy.

Przyjmijcie nasze serdeczne życzenia – oby te Święta były dla Was i dla Waszych bliskich zdrowe, spokojne, oby przyniosły zapowiedź lepszych dni.

Lech Śliwonik
Prezes

Jan Zdziarski
Wiceprezes