Komunikat nr 4

PT Wojewódzcy Organizatorzy
65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Zarząd Główny TKT – po zebraniu opinii wielu partnerów, w tym wojewódzkich organizatorów 65 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – podjął decyzję o kontynuowaniu Konkursu. Jest to decyzja o charakterze „przejściowym” – jej realizacja zależy od rozwoju sytuacji, zatem może być zmieniona. Przyjęte postanowienie jest równoznaczne z wprowadzeniem nowelizacji w regulaminie Konkursu – odnoszą się one do terminów eliminacji i finałów OKR i uwzględniają aktualny oraz prognozowany stan, czyli możliwość spełnienia warunków NOWEJ NORMALNOŚCI. Mówiąc wprost – podstawą podjęcia każdej decyzji o działaniu będzie zapewnienie pełnego bezpieczeństwa uczestników – w tej chwili program rządowy przewiduje: spełnienie wymogów sanitarnych, równoczesny udział nie więcej niż 50 osób.

*

Planowaliśmy (nasze pismo z 29 marca br) przesłanie kolejnego komunikatu po Świętach Wielkanocnych, uznaliśmy jednak, że słusznie będzie poczekać na wystąpienie Premiera o II etapie łagodzenia restrykcji oraz perspektywach dalszego „odmrażania” gospodarki i innych obszarów życia społecznego. Dzisiaj wiemy, że znoszenie obostrzeń w naszej sferze (w rządowym programie określonej jako koncerty, teatry; należy przyjąć, że mieści się w tym również większość placówek kultury) zapowiedziane zostało na IV etap. Premier nie określa daty, bo wszystko zależy od wyników walki z epidemią. Epidemiolodzy i analitycy rozwoju sytuacji przewidują, że może to być realne od drugiej połowy czerwca, a bardzo realne w sierpniu.

Zdajemy sobie sprawę, ze realizacja naszych postanowień nie zależy wyłącznie od nas, że musimy podporządkować się ogólnym ustaleniom i dyspozycjom. Organizatorów każdego szczebla przeglądów OKR obowiązuje kardynalna zasada: przestrzegać warunków generalnych – ustanowionych przez rząd oraz warunków lokalnych – sprecyzowanych przez właściwe władze samorządowe, przez rejonowych inspektorów sanitarnych.

*

W poprzednim komunikacie prosiliśmy Wojewódzkich Organizatorów Konkursu o informacje o stanie OKR na ich terenie. Otrzymaliśmy odpowiedzi od ponad połowy Partnerów. Były województwa, w których przeprowadzono prawie wszystkie przeglądy powiatowe, w większości natomiast został uzgodniony kompletny plan i harmonogram – niektórzy już z planem awaryjnym, zakładającym konieczność przyspieszenia. Taki stan pozwala nam mówić o kontynuacji, w obronie wykonanych prac, próbie spełnienia nadziei uczestników. To bardzo ważne dla nas argumenty.

Wszystkie przywołane wyżej fakty, programy i prognozy braliśmy pod uwagę przyjmując następujące ustalenia:

  • Przeglądy wojewódzkie 65 OKR odbywają się w terminie do 20 września 2020
  • Przeglądy finałowe odbywają się w październiku 2020 r.
  • Terminy przeglądów finałowych zostaną przyjęte w drodze uzgodnień między ich gospodarzami i głównym organizatorem i podane do publicznej wiadomości.

*

Pointa może być tylko jedna – mamy nowe regulacje, opowiadające sytuacji, obserwujemy co się dzieje, wsłuchujemy w decyzje rządowe. i stosownie reagujemy. Dzisiaj życzymy naszym Partnerom, animatorom i uczestnikom zdrowia i pomyślności.

Lech Śliwonik
Prezes

Jan Zdziarski
Wiceprezes

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić przyjazność dla użytkownika. Użytkownik wyraża zgodę na dalsze korzystanie ze strony internetowej.

Polityka prywatności