Komunikat nr 7

PT Wojewódzcy Organizatorzy
65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Nasze miesięczne „komunikatowe” milczenie nie jest oznaką marazmu, ani zaniechania; jak śpiewał bard „jest nurt, choć ukryty dla oka”. Pozostajemy w stałych kontaktach z gospodarzami finałowych turniejów, z wieloma organizatorami przeglądów wojewódzkich, konsultujemy z partnerami propozycje rozwiązań. Stanowi to dla nas wielką pomoc. Niektóre ważne sprawy czynimy treścią tego komunikatu.

  1. Do gospodarzy finałowych spotkań przesłaliśmy rodzaj ankiety zatytułowanej „Problemy do przemyślenia i rozstrzygnięcia”. Załączamy ten materiał – może się przyda… Główny cel tego działania jest bardzo konkretny – po otrzymaniu kompletu odpowiedzi, przygotujemy opracowanie, który będzie syntetycznym obrazem kształtu poszczególnych turniejów centralnych. Oczywiście, to opracowanie przekażemy do Wojewódzkich Organizatorów, bo bez wątpienia i uczestnicy eliminacji, i ich opiekunowie będą zadawali pytania.

Jeśli zdaniem Państwa jakaś istotna kwestia została pominięta – prosimy o szybki sygnał.

  1. Na podstawie niektórych informacji od Wojewódzkich Organizatorów 65 OKR, należałoby wnioskować, że w planowaniu programu przeglądu zupełnie pominięty jest edukacyjny nurt Konkursu. Mamy dzisiaj świadomość, że o prawdziwie warsztatowych zajęciach możemy tylko pomarzyć, jednak przynajmniej cząstkę powinniśmy uchronić. Wydaje się, że program realny to „robocze” omówienie przez jury każdego koncertu. Adresowane do jego wykonawców i ich instruktorów, ale tam gdzie to możliwe – otwarte dla publiczności, która – jak wolno sądzić – będzie składała się z uczestników koncertu „sąsiedniego” (wcześniejszy/następny).
  1. Nie wszyscy Wojewódzcy Organizatorzy przesłali do nas wiadomość o ustalonym terminie przeglądu. Wiemy dobrze, że ustalenia naznaczone są piętnem niepewności, jednak dają pewną orientację, pozwalają nam zaplanować pracę (zwłaszcza druga połowa września!), pełnić funkcję „łącznika” między spotkaniami wojewódzkimi i finałowymi. Czekamy na tę informację.

*

Bądźmy razem. Niech towarzyszy nam nadzieja.

Łączymy serdeczne pozdrowienia
Zarząd Główny T K T

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić przyjazność dla użytkownika. Użytkownik wyraża zgodę na dalsze korzystanie ze strony internetowej.

Polityka prywatności