65. OKR – Ostrołęka 2020

9 i 10 października w Ostrołęce spotkają się najlepsi recytatorzy i wywodzący ze słowa by rywalizować w przeglądach centralnych 65. OKR.
Ze względów epidemiologicznych tegoroczna edycja różnić się będzie od poprzednich – organizatorzy wylosowali kolejność wystąpień.

Kolejność wystąpień w Ostrołęce znajduje się pod tym linkiem; zmiana kolejności wystąpień może nastąpić wyłącznie z ważnych przyczyn życiowych. Przypominamy w tym miejscu komunikat Organizatorów, w którym opisane są kwestie organizacyjne i epidemiologiczne.

Zrobimy wszystko, co możliwe dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników, liczymy jednak na współpracę i przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń.

Występy oceniać będzie Jury w składzie:

Bożena Suchocka
Absolwentka dwóch wydziałów Akademii Teatralnej w Warszawie: aktorskiego i reżyserii, od ponad 25 lat wykładowca na tych wydziałach. Czynny reżyser współpracujący z teatrami w Warszawie (Narodowy, Współczesny, Ateneum) i poza nią (Toruń, Kalisz, Tarnów…). Od lat związana z ruchem amatorskim: kiedyś jako recytatorka (laureatka OKR), obecnie jako jurorka w festiwalach i konkursach.

Wiesław Komasa
Aktor, reżyser, profesor sztuk teatralnych. W dorobku ma ponad sto ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych oraz dziesiątki nagród za monodramy i spektakle teatralne w kraju i za granicą. Był ponad 30 lat wykładowcą w Akademii Teatralnej w Warszawie. Odznaczony Srebrnym Medalem Gloria Artis. Ulubiony zwrot: „Z poezją chodzę, bo mi jest po drodze”.

 

Michał Kurek
Aktor, dyplom ukończenia Akademii Sztuk Teatralnych – Filia we Wrocławiu – otrzymał w maju 2020 roku. Gra dużo i w różnych teatrach, także w filmach. Od 2013 roku uczestnik OKR, dwukrotny laureat turnieju centralnego. Teraz związany z Konkursem jako animator, juror, wykładowca na warsztatach, konsultant.

 

 

Krzysztof Mrowcewicz
Historyk literatury i kultury, eseista, poeta; profesor w Instytucie Badań Literackich PAN i warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, gdzie uczy literatury i twórczego pisania. Autor wielu książek i podręczników szkolnych. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia za książkę Rękopis znaleziony na ścianie (2018).

 

Lech Śliwonik
Teatrolog, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, redaktor naczelny kwartalnika SCENA. Badacz i znawca polskiego teatru niezawodowego, ruchu recytatorskiego, edukacji przez teatr, polityki kulturalnej; autor kilkuset artykułów, autor i współautor kilkunastu książek. Odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis. Z OKR związany od ponad pół wieku – program, organizacja, warsztaty, jury, opisywanie.

 

 

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić przyjazność dla użytkownika. Użytkownik wyraża zgodę na dalsze korzystanie ze strony internetowej.

Polityka prywatności