Recital Pawła Ruszkowskiego SŁOWEM WSZYSTKO

Zapraszamy na recital autorski Pawła Ruszkowskiego „Słowem wszystko” w dniu 9.12. na godz. 19.00.

Recital będzie prapremierą dwóch nowych albumów z autorską muzyką Pawła Ruszkowskiego do poezji; ich wspólny tytuł – SŁOWEM WSZYSTKO.  Muzyk interpretuje wiersze B. Leśmiana, F. Faleńskiego, Cz. Miłosza, A. Zagajewskiego, E. Stachury, A. Kamieńskiej, W. Młynarskiego, J. Pietrzyckiego, a także utwory K. Prestona i W. Shakespeare’a w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka. Jako dodatek pojawi się pieśń napisana wespół z Antonim Murackim i kilka osobistych wersetów.

Jest więcej niż prawdopodobne, że – zwyczajem artysty – podczas koncertu nie zabraknie podróży w inne muzyczne światy:  zagraniczne evergreeny i wątki kaszubskie.

Paweł Ruszkowski – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer. Kojarzony głównie z solową działalnością w nurcie poezji śpiewanej. Jest muzykiem otwartym na inspiracje i eksperymenty, współpracuje z wieloma artystami. Ma na swoim koncie cztery autorskie płyty (Ars poetica, Kamiszczi, Lilije i Absencja), a dwupłytowy album Słowem wszystko będzie miał oficjalną premierę przed końcem roku. Współtworzył także kilkanaście innych płyt.
Regularnie koncertuje w całej Polsce – solowo i w ramach większych wydarzeń. Kilkakrotnie wystąpił dla Polonii w Niemczech i Austrii. Jest laureatem festiwali i przeglądów, pierwszym był Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Ważną częścią artystycznej drogi jest promowanie kultury i języka rodzimych Kaszub – śpiewanie kaszubskiej poezji oraz tłumaczonych na język kaszubski przebojów. Oprócz działalności artystycznej, Ruszkowski podejmuje prace pedagogiczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, również z osobami z niepełnosprawnością. Mieszka i tworzy w rodzinnej Kościerzynie.

Recital towarzyszy ogólnopolskiemu warsztatowi Słowo w teatrze – teatr w słowie.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 6.12.2022 r.

Wstęp bezpłatny

Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc od 2.12 pod numerem telefonu 22  125  56  02   biuro@dokusynow.pl

www.facebook.com/RuszkowskiOfficial , www.youtube.com/c/PawełRuszkowskiOfficial

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić przyjazność dla użytkownika. Użytkownik wyraża zgodę na dalsze korzystanie ze strony internetowej.

Polityka prywatności