Warsztat dla instruktorów

Towarzystwo Kultury Teatralnej zaprasza na 4 edycję Warsztatu Sztuki Słowa! W tym roku spotykamy się w Żyrardowie od 4 do 8 grudnia.

Warsztat to okazja do integracji w środowisku instruktorów domów kultury z całej Polski, to szansa na podniesienie swoich kwalifikacji i nabycie nowych umiejętności, to w końcu otwarcie na nowe metody, które zaowocują w codziennej pracy recytatora, monodramisty, zespołu teatralnego czy wokalnego.

Czwarta edycja kursu położy nacisk na wywodzenie ze słowa i wszelkie zabawy poetycko-językowe. Odnajdywanie ukrytego sensu, łączenie poezji z ruchem, śpiewem, rekwizytem, działania pomiędzy teatrem jednego aktora, recytacją a performance – to wszystko będzie przedmiotem naszego zainteresowania. Drugim nurtem tematycznym, któremu będą poświęcone zajęcia w ramach tej edycji kursu będzie umiejętność wykorzystania w praktyce scenicznej wiedzy o języku i specyfice twórczości poety. W ramach warsztatu odbędzie się również spektakl Teatru Pijana Sypialnia (sobota, 7 grudnia, CK w Żyrardowie).

Wykładowcami tegorocznej edycji będą:
Stanisław Dembski – aktor, reżyser, pedagog, założyciel i szef Teatru Pijana Sypialnia (http://encyklopediateatru.pl/osoby/4274/stanislaw-dembski)

Tomasz Rodowicz – historyk filozofii, aktor, muzyk, reżyser. Uczestniczył w parateatralnych działaniach Jerzego Grotowskiego w Teatrze Laboratorium. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Rodowicz http://encyklopediateatru.pl/osoby/11910/tomasz-rodowicz)

prof. dr hab. Krzysztof Mrowcewicz – historyk literatury, pedagog, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, (https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Mrowcewicz)

prof. Lech Śliwonik – badacz ruchu teatralnego w Polsce, były rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_%C5%9Aliwonik http://www.encyklopediateatru.pl/osoby/38016/lech-sliwonik)

Jan Zdziarski – logopeda artystyczny, emerytowany wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (https://www.nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/aktualnosci-i-szkolenia/jan-zdziarski)

dr hab. Bożena Suchocka, prof. AT – aktorka i reżyser, wykładowczyni Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BCena_Suchocka-Kozakiewicz http://encyklopediateatru.pl/osoby/11804/bozena-suchocka-kozakiewicz)

Koszt udziału – 320 PLN obejmuje 4 doby hotelowe w pokojach dwuosobowych w zabytkowej Resursie, pełne wyżywienie, udział w zajęciach oraz świadectwo ukończenia kursu.

Zgłoszenia należy kierować na adres: tkt@tkt.art.pl
kontakt: Jan Zdziarski 603 852 269

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Pobierz kartę zgłoszenia

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić przyjazność dla użytkownika. Użytkownik wyraża zgodę na dalsze korzystanie ze strony internetowej.

Polityka prywatności