66. OKR – Finał w Ostrołęce – Komunikat 9

Drodzy Recytatorzy i Wywodzący ze słowa!

Już w środę 23 czerwca zobaczymy się w Ostrołęce. Pewnie tak samo jak Wy, nie możemy się doczekać! Publikujemy 9 komunikat, w którym znajdziecie informacje o organizacji koncertów, warsztatach oraz składzie Jury

Kolejność wystąpień
Zgodnie z Komunikatem 8 (treść tutaj) uczestnicy podzieleni są na cztery grupy: A, B, C i D. Grupy A i B występują w czwartek, C i D w piątek. Kolejność wystąpień zostanie ogłoszona niebawem.

Warsztaty

– Krzysztof Mrowcewicz – Norwid czytany na nowo
– Bożena Suchocka – O interpretacji – między wolnością a rygorami
– Michał Kurek – Razem czy osobno – jak konstruujemy repertuar
– Grzegorz Szlanga – Budowa / forma tekstu poetyckiego – podpowiedź dla recytatora
ROZMOWY O RECYTACJI
Spotkania po każdym koncercie – jurorzy, wykonawcy, instruktorzy – prowadzi Lech Śliwonik

Skład Jury

Bożena Suchocka
Absolwentka dwóch wydziałów Akademii Teatralnej w Warszawie: aktorskiego i reżyserii, od ponad 25 lat wykładowca na tych wydziałach. Czynny reżyser współpracujący z teatrami w Warszawie (Narodowy, Współczesny, Ateneum) i poza nią (Toruń, Kalisz, Tarnów…). Od lat związana z ruchem amatorskim: kiedyś jako recytatorka (laureatka OKR), obecnie jako jurorka w festiwalach i konkursach.

Michał Kurek
Aktor, dyplom ukończenia Akademii Sztuk Teatralnych – Filia we Wrocławiu – otrzymał w maju 2020 roku. Gra dużo i w różnych teatrach, także w filmach. Od 2013 roku uczestnik OKR, dwukrotny laureat turnieju centralnego. Teraz związany z Konkursem jako animator, juror, wykładowca na warsztatach, konsultant.

 

 

Krzysztof Mrowcewicz
Historyk literatury i kultury, eseista, poeta; profesor w Instytucie Badań Literackich PAN i warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, gdzie uczy literatury i twórczego pisania. Autor wielu książek i podręczników szkolnych. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia za książkę Rękopis znaleziony na ścianie (2018).

 


Grzegorz Szlanga
Recytator założyciel Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Absolwent podyplomowych studiów reżyserskich w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu. wielokrotny laureat OKR, autor książek dla dzieci. Laureat ponad 100 ogólnopolskich nagród teatralnych.

Lech Śliwonik
Teatrolog, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, redaktor naczelny kwartalnika SCENA. Badacz i znawca polskiego teatru niezawodowego, ruchu recytatorskiego, edukacji przez teatr, polityki kulturalnej; autor kilkuset artykułów, autor i współautor kilkunastu książek. Odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis. Z OKR związany od ponad pół wieku – program, organizacja, warsztaty, jury, opisywanie.

Powodzenia i do zobaczenia w Ostrołęce!

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić przyjazność dla użytkownika. Użytkownik wyraża zgodę na dalsze korzystanie ze strony internetowej.

Polityka prywatności